-13%
,

GORENJE DF6116E

Достапност:

На залиха


6.800 ден 7.800 ден

На залиха

Спореди

 

 • Енергетска класа: E
 • Влечна сила 400 m³/h
 • Димензии (ШxВxД): 59,8 × 17,3 × 29,5 cm
 • Механичко управување
 • Копче со 3 брзини
 • Боја : Сива

ЛЕД-ОСВЕТЛУВАЊЕ (LEDLIGHT)
See what you’re cooking

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.

 

Рециркулирачкиот аспиратор ги влече пареата и воздухот контаминирани со мириси за готвење низ филтерот и го враќа чистиот воздух во кујната.

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.

Ниво на бучава
Поголема моќност со помалку бучава

Во денешните домови, кујната е централна просторија, па затоа повеќе внимание се посветува на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор. Во последните неколку години, капацитетот на кујнските аспиратори значително се зголеми, така што ние користиме звучно изолирани материјали во повеќето кујнски аспиратори.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Аспиратор – самостоен
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: E
 • Начин на поставување: Наместо елемент
 • Тип на аспиратор: Телескопска
 • Начин на работа: Издувно и проточно
 • Материјал на куќиште: Не’рѓосувачки челик
 • Боја на куќиште: Сива

Ефикасност

 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: E
 • Енергетска класа на осветлувањето: E
 • Енергетска класа на проток на воздух: F
 • Јачина на моторот: 250 W
 • Број на степени на вентилаторот: 3
 • Осветлување: 2
 • Број на мотори: 2
 • Годишна потрошувачка на енергија: 163,4 kWh

Опрема

 • Тип на осветлување: LED сијалица
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер за масностии
 • Број на филтри: 2

Дополнителна опрема

 • Јаглен филтер: 646780

 

Технички податоци

 • Бучност: 70 dB(A)
 • Должина на приклучен кабел: 1500 mm
 • Ширина:598 mm, Висина: 173 mm, Длабочина: 295 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 9,3 kg
 • Нето тежина на апаратот: 8,3 kg
 • Приклучна моќ: 250 V

Управување

 • Управување: Преклопник
 • Далечинско управување: Не

 

 

 

Тежина 8 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…