,

GORENJE GS520E15W

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A++
(A-20%),
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 448 mm, Висина: 845 mm

21.990 ден

На залиха

Спореди
 • Енергетска класа: A++ (A-20%)
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 448 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 600 mm
 • Гаранција: 5 години

 

КОШНИЦА ЗА ПРИБОР

Крајна флексибилност за вашиот прибор за јадење

Корпите за прибор за јадење овозможуваат врвна флексибилност при перењето на приборот за јадење. Во зависност од вашите потреби, можете да ја користите целосната корпа за прибор за јадење или да ја лизгате на различни позиции на долната корпа за машината за миење садови. На овој начин, ќе можете да ставите што повеќе садови, тенџериња и тави во машината за миење садови.

Еко програма  – Заштеда на енергија.

Кога ќе ја изберете програмата ECO, вашиот апарат ќе користи пониски температури на перење и плакнење и ќе ја минимизира потребната количина на вода, додека сепак ќе постигне ефикасно отстранување на нечистотијата.

Врска со топла вода

Машините за миење садови Gorenje може да се поврзат и на топла вода (макс. 60 °C) наместо на ладна. Изборот на поврзување со топла вода го намалува времето на програмата и ја намалува потрошувачката на електрична енергија на машината за миење садови. Еколошко и буџетско решение за вашето семејство.

Безгрешно работење на филтерот

Комбинацијата на системот за плакнење и автоматското спречување на затнувањето на филтерот гарантира дека филтерот работи беспрекорно и бара значително помалку одржување.

Минималистички лизгачки дозер за детергент

Новите апарати за миење садови на Gorenje се опремени со минималистички лизгачки дозер за детергент од каде што лопатката тивко излегува. Функционално на дозерот кој лесно се чисти го подобрува дозирањето на детергентот и ги мие сите видови садови.

Total Aqua Stop – Не грижете се за истурање вода

Со безбедносната карактеристика AquaStop, машината за миење садови може безбедно да се остави да работи ноќе, како и во ваше отсуство. Во случај на истекување или поплавување, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испушта водата од кадата за миење садови. AquaStop останува целосно функционален во текот на целиот животен век на апаратот.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машини за садови
 • Енергетска класа: A++ (A-20%)
 • Линија: Essential линија
 • Боја: Бела

Ефикасност

 • Mотор: Стандарден
 • Потрошувачка на вода: 9 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 2520 l

Управување

 • Индикатор за крај на миење: Светлосно – звучен сигнал
 • Функција за таблета 3 во 1: Да

Програми

 • Програми: Накиснување, Економична програма, Интензивно миење, Брзa програмa, 1 час миење
 • Температура на миење (°C): 65/60/45/35

Карактеристики

 • Број на стандардни сетови: 9
 • Систем на горната корпа: Рачно нагодување
 • Внатрешно осветлување: Не

Опрема

 • Број на корпи: 2
 • Повеќенаменска долна корпа: Да

Технички податоци

 • Бучност: 47 dB(A)
 • Ширина: 448 mm, Висина: 845 mm, Длабочина: 600 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 41.5 kg
 • Нето тежина на апаратот: 36.5 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

 

SKU: СА450008 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 36 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…