,

GORENJE JC900E

Достапност:

На залиха


5.190 ден

На залиха

Спореди
 • Број на степени на вентилаторот: 2
 • Лесно чистење
 • Гаранција: 2 години

ФАТЕТЕ ГИ ВИТАМИНИТЕ
Подобрете го вашиот имунолошки систем

Дневното консумирање на витамините e неопходно за нашето тело, особено кога нашиот имунолошки систем e подложен на различни вируси. Соковниците и цедачите на аргуми се перфектни за подготовка на витаминските пијалаци, кои се многу важни во секојдневниот живот.

Лесно цедење

По употреба, полека истурете еден литар млака вода во просторот за ставање намирници додека апаратот работи. На патот до садот за сок, водата ќе го исчисти остатокот од овошје или зеленчук. По употреба, исплакнете го филтерот со вода и соодветна четка за да ги отстраните остатоците.

Основни информации

 • Тип на апарат: Соковник
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал
 • Материјал на ножот: Инокс
 • Материјал на филтерот: Инокс
 • Материјал на бравата: Пластика

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 900 W
 • Број на степени на вентилаторот: 2
 • Волумен на садот за пулпа: 1.5 l

Управување

 • On/off копче: Со копче
 • Регулација на брзината: Да

Карактеристики

 • XXL отвор за дозирање: Да
 • Лесно чистење: Да
 • Автоматско исфрлање на пулпа: Да
 • Систем против капење: Да
 • Реверзибилно работење (обратно движење): Не

Опрема

 • Филтри: Филтер од фина мрежа
 • Капак за заштита од прашина: Да

Сигурност

 • Сигурносен прекинувач за совршена безбедност: Да

Додатоци

 • Четка за чистење за лесно одржување: Да
 • Ногарки за стабилност: Вакумски ногарки за совршена стабилност

Технички податоци

 • Отвор за дозирање: XXL
 • Ширина: 300 mm, Висина: 400 mm, Длабочина: 210 mm
 • Нето тежина на апаратот: 4 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 4.9 kg

 

Тежина 4 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…