-26%
,

GORENJE K15DWS

Достапност:

Нема на залиха


1.690 ден 2.290 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Волумен на садот : 1.5 l
 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Регулирање на температурата: Не
 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот
 • Автоматско исклучување

ДВОЕН ЅИД – Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Двојниот ѕид обезбедува подобра изолација што ја одржува водата топла подолго време. Ја намалува и надворешната температура на бокалот кога водата е топла или врие (ѕидот на бокалот е ладен).

Дизајн на капак со отварање – Нема истурање вода

Можете да направите вкусна шолја чај или кафе со само една рака. Капакот ќе се отвори само со нежно притискање на копчето и специјалниот дизајн на капакот против капење ќе се погрижи да не искапе вода од садот.

Автоматско исклучување – Заштита од вриење и прегревање

Бокалот автоматски ќе се исклучи ако случајно се вклучи и нема доволно вода во него или кога температурата ќе достигне 100°C. Забавете, опуштете се и уживајте.

Капацитет од 1.5 литри

Со капацитет од 1,5 l бокал, ќе можете да зовриете вода еднаш и сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топол пијалок. Многу погодно и кога има куп пријатели во посета.

Најразновиден и вреден материјал

Една од главните причини зошто не’рѓосувачкиот челик е најбаран е неговата цврстина, која ја задржува и на многу високи и на многу ниски температури. Тој е исто така еден од најхигиенските материјали и не поддржува раст на бактерии и други патогени. Уште подобро, нерѓосувачкиот челик е лесно за чистење и одржување.

Основни информации

 • Тип на апарат: Бокал за греење вода

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Волумен на садот: 1.5 l

Управување

 • On/off копче: Оn/Off копче
 • Индикатор за работење. Бела
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Не

Карактеристики

 • Ротација 360°: Да
 • Автоматско исклучување: Да
 • Двојно дно: Да
 • Лесно чистење: Да
 • Едноставно отворање на капакот: Копче

Опрема

 • Филтер против бигор кој се отстранува: Фиксна
 • Термостат: Strix

Сигурност

 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот: Да
 • Сигурносен систем: Да

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Основа: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 700 mm
 • Ширина: 231 mm, Висина: 240 mm, Длабочина: 158 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1.2 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1.4 kg

 

SKU: СИБО0010 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…