,

GORENJE K17CLI

Достапност:

На залиха


3.200 ден

На залиха

Спореди

 

 • Волумен на садот : 1.7 l
 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода
 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот
 • Автоматско исклучување
 • Гаранција: 2 години

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ОД 1,7 ЛИТРИ – Врела вода за повеќе пијалаци

Капацитетот на бокалот за вода од 1,7 литри ќе ви овозможи еднаш да зовриете вода, а сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топли напитоци. Совршен асистент дури и кога имате куп пријатели кои доаѓаат во посета.

Филтер против бигор – Отстранлив и се мие

Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.

Термостат со опсег од 0°C до 100°C

Аналогниот термометар во ретро дизајн на котелот го олеснува подготвувањето на вашиот омилен пијалак. Кога водата ќе се загрее до саканата температура, исклучете го апаратот и додадете вода во чајот или кафето.

Ротацијаод 360 степени – Нема заплеткување на кабелот

Кабелот за напојување е прикачен на посебна база за напојување за да можете слободно да додавате и истурате вода во и од бокалот. Основата за напојување има и простор за лесно намотување и складирање на кабелот.

Gorenje Classico – Софистициран дизајн со примеси на класици

Апаратите од Classico колекцијата со меки линии ќе го комплетираат изгледот на кујната на место каде магијата се случува секојдневно и го носи својот класичен карактер.

Основни информации

 • Тип на апарат: Бокал за греење вода
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Волумен на садот: 1.7 l

Управување

 • On/off копче: Оn/Off копче
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Да

Карактеристики

 • Ротација 360°: Да
 • Автоматско исклучување: Да
 • Едноставно отворање на капакот: Рачно нагодување

Опрема

 • Термостат: Strix

Сигурност

 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот: Да
 • Сигурносен систем: Да

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност
 • Основа: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 700 mm
 • Ширина: 220 mm, Висина: 300 mm, Длабочина: 200 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1,3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1,6 kg

 

SKU: СИБО073 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…