-11%
,

GORENJE MVC148FW

Достапност:

Нема на залиха


Максимална моќност на моторот: 100 W
За влажно и суво чистење
Трајност на батеријата: 20 мин.
Проток на воздух: 13 L/s
Волумен на садот за прашина: 0,7 l
Бучност: 72 dB(A)re1pW
Номинална моќност: 14,8 V
Нето тежина на апаратот: 1,1 kg
Бруто тежина на апаратот: 1,9 kg

3.490 ден 3.900 ден

Нема на залиха

Спореди

 

 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво и мокро чистење,
 • Безжична употреба
 • Батерии: Литиум-јон
 • Гаранција: 2 години

ПОСТОЈАНА ЕФИКАСНОСТ
Зелена технологија

14,8V Li_ION (литиум-јонска) батерија е батерија што може да се замени, која обезбедува постојана моќ на вшмукување за време на работата.

Wet&Dry за суви и мокри површини – Корисно во секоја ситуација

Можете да користите рачна правосмукалка за чистење на разни суви или влажни површини, а особено е корисна за чистење на истурена вода, протекување или за влажни подови.

Едноставно чистење – Не валкајте ги рацете

Садот за прашина може лесно да се испразни и исчисти – само ослободете ја рачката, отворете ја и истресете ја прашината.

Четка за влакна од миленичиња – Нема повеќе влакна на мебелот

Иновативниот дизајн на оваа четка овозможува побрзо и поефикасно отстранување на влакната од домашни миленици. Лесно се чисти, само исплакнете ја со проточна вода.

Микрофибер материјал што се пере  – Продолжено траење

Неговата работа е да собере добар дел од прашината и нечистотијата од воздухот што е вшмукан во правосмукалката пред да се исцрпи назад во околината. Измијте го по потреба, исушете го добро и употребувајте го повторно и повторно.

Безжична – Нема лимит

Дизајнирана за побрзи работи со сета слобода што доаѓа од сечењето на кабелот. Можете да стигнете повисоко, пониско и зад аголот без кабел да ве држи назад.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво и мокро чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Бела
 • Батерии: литиум-јон

Ефикасност

 • Моќност на моторот: 100 W
 • Волумен на садот за прашина: 0,701 l
 • Време на полнење:4 часа
 • Трајност на батеријата: 20 минути

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Контролно светло за полнење на батерија: Да
 • База за полнење: На база
 • Безжична употреба: Да

Опрема

 • Број на додатоци: 4

Технички податоци

 • Бучност: 872dB(A)
 • Номинална моќност: 14,8 V
 • Ширина: 430 mm, Висина: 130 mm, Длабочина: 135 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1.1 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1.9 kg
 • Приклучна моќ: 100 W
SKU: ПРРО022 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…