,

GORENJE TH60E3X

Достапност:

Нема на залиха


Вграден кујнски аспиратор
Управување: Преклопник
Максимална бучавост: 67 dB(A)re1pW
Максимален проток на воздух при
издувно функционирање: 350 m?/h
Енергетска класа: C
Gorenje Essential линија
Димензии (ШxВxД): 60 ? 17 ? 30,6 cm

6.200 ден

Нема на залиха

Спореди

 

 • Аспиратор – самостоен · TH60E3X
 • Енергетска класа: C
 • Наместо елемент
 • Управување: Преклопник
 • Бучност: 67 dB(A)
 • Максимален проток на воздух при издувно функционирање: 350 m³/h,
 • Димензии: Ширина: 600 mm, Висина: 170 mm, Длабочина: 306mm

 

ФИЛТРИ СО ПОЛИУРЕТАНСКА ПЕНА

Предности од полиуретанска пена

Уникатните алуминиумски филтри за маснотии се унапредени со специјална полиуретанска пена која елиминира до 98% од сите честички на нечистотија и маснотија. Истовремено, аспираторот ја одржува својата ефикасност на апсорпција.

See what you’re cooking

Најновите модели на аспиратори се опремени со LED осветлување за да се овозможи одличен преглед над плочата за готвење и околниот простор. Вградените LED диоди се високо-ефикасни споредбено со останатите сијалици и овозможуваат подобро освелување кое е поблиско до природното осветлување, со минимална потрошувачка на енергија, додека нивниот животен век е до три пати подолг. Паметно поставените LED сијалички овозможуваат оптимално осветлување на плочата за готвење и претставуваат важен естетски и функционален елемент во кујната.

Рециркулирачкиот аспиратор ги влече пареата и воздухот контаминирани со мириси за готвење низ филтерот и го враќа чистиот воздух во кујната.

Аспираторите со проточно функционирање го вовлекуваат заситениот воздух со пареа и мириси во филтер, и потоа прочистениот воздух го враќаат во кујната. Во овој случај, воздухот се прочистува во јагленов филтер кој ги отстранува мирисите и прочистениот воздух е рециркулиран назад во кујната.

Поголема моќност со помалку бучава

Во денешните домови, кујната е централна просторија, па затоа повеќе внимание се посветува на нивото на бучава предизвикано од работата на кујнскиот аспиратор. Во последните неколку години, капацитетот на кујнските аспиратори значително се зголеми, така што ние користиме звучно изолирани материјали во повеќето кујнски аспиратори.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Аспиратор – самостоен
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: C
 • Начин на поставување: Наместо елемент
 • Тип на аспиратор: Телескопска
 • Начин на работа: Издувно и проточно
 • Материјал на куќиште: Инокс со лакирани делови
 • Боја на куќиште: Инокс
 • Слој без отпечатоки: Не

Ефикасност

 • Енергетска класа на филтерот за маснотии: B
 • Енергетска класа на осветлувањето: А
 • Енергетска класа на проток на воздух: E
 • Јачина на моторот: 108 W
 • Број на степени на вентилаторот: 3
 • Осветлување: 1
 • Број на мотори: 1
 • Годишна потрошувачка на енергија: 48,4 kWh

Опрема

 • Тип на осветлување: LED
 • Филтер за маснотии: Алуминиумски филтер со полиуретанска пена
 • Број на филтри: 2
 • Тип на моторот: Асинхрон мотор со кондензатор

Дополнителна опрема

 • Јаглен филтер: H10883187
 • Број на филтри за јаглен: 1

 

 

Технички податоци

 • Бучност: 67 dB(A)
 • Должина на приклучен кабел: 1000 mm
 • Ширина:600 mm, Висина: 170 mm, Длабочина: 306 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 8 kg
 • Нето тежина на апаратот: 6,8 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

Управување

 • Управување: Преклопник
 • Далечинско управување: Не

 

 

 

 

SKU: ВГАС040 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 6 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…