-14%
,

GORENJE VC1615CXR

Достапност:

На залиха


COMPACT XS
Максимална моќност на моторот: 1.600 W
Моќ на всисување: 330 W
Проток на воздух: 33 L/s
Волумен на вреќичката: 2 l
Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување
SoftStart тивко палење на моторот
SPINNER
Должина на приклучен кабел: 5,0 m
Бучност: 82 dB(A)re1pW

4.199 ден 4.900 ден

На залиха

Спореди

 

 • Вид на правосмукалка: Со вреќичка
 • Вид на вшмукување: За суво чистење
 • Четка: Универзална четка
 • Гаранција: 2 години

2IN1 млазница
Четка или прскалка

Правосмукалката е опремена со специјална млазница 2 во 1, која го поедноставува чистењето на вашиот дом.

Full bag/bin indicator

Индикаторот ќе ве извести кога вашата кеса или корпа за прав е полна и треба да се замени или испразни. Ова има две предности: ја подобрува чистотата и го штити моторот од преоптоварување. Кога кесата или корпата се полни, отпорот на воздухот што минува низ правосмукалката е поголем, што му става поголем стрес на моторот.

Непречено движење на сите површини

Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Автоматско намотување на кабелот

Автоматското намотување на кабелот, кое е стандардна опрема на Gorenje правосмукалките, автоматски ќе го врати кабелот во куќиштето на правосмукалката.

Spinner 2 in 1

Од сега чистењето ќе биде уште поефикасно – 2 во 1.

Од сега чистењето ќе биде уште поефикасно – 2 во 1. Ова е сад за чистење кој едноставно го прицврстувате на цевката. Правосмукалката ќе добие дополнителен степен на филтрирање – SPINNER кој задржува околку 90% од големите честички прашина. Тоа значи дека поголемиот дел од честичките ќе се задржат во садот, додека пак помалите ќе се задржат и ќе се сместат во кесата. Лесно можете да контролирате колку е наполнет садот на Spinner-от поради неговата прозирност. Јачината на всисување ќе биде константна и нема да се намалува поради пренаполнетост на кесата. Со тоа вашиот дом че биде чист, но и ќе заштедите пари за кеси за прашина. По употреба, едноставно испразнете го садот, прицврстете го назад на цевката и повторно усисувајте.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка: Со вреќичка
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Црвена
 • Тип на цевка: Лесна за составување
 • Материјал на цевката: Пластика

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 1600 W
 • Моќ на всисување: 330 W
 • Проток на воздух: 33
 • Волумне на вреќичкта: 2 л

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: прилагодување на моторот со копче за вклучување
 • Мек старт на моторот: Да
 • Индикатор за полна вреќичка: Да

Опрема

 • Број на додатоци: 1
 • Четка: Универзална четка
 • Ногарки: Гумирани тркалца
 • Број на тркала: 3
 • Приклучен кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: Не

Додатоци

 • Вреќички: Да, 1 текстилна вреќичка, 1 хартиена вреќа за прашина
 • Спинер: Да

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 32 mm
 • Должина на телескопската цевка: 880 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 15 m
 • Должина на приклучен кабел: 5000 mm
 • Бучност: 83 dB(A)
 • Ширина: 350 mm, Висина:215 mm, Длабочина: 260 mm
 • Нето тежина на апаратот: 3,3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 5,8 kg
 • Приклучна моќ: 1400 W

 

Тежина 3 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…