-9%
,

GORENJE VCEB01GAWWF

Достапност:

На залиха


Тип на правосмукалка:
Со водена филтрација на прашина,
Вид на правосмукалка:
За суво чистење,
Четка: Универзална четка
ГУМЕНИ ТРКАЛА
2 ХЕПА филтри

8.190 ден 8.990 ден

На залиха

Спореди
 • Правосмукалка · VCEB01GAWWF
 • Тип на правосмукалка: Со водена филтрација на прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Четка: Универзална четка
 • Гаранција: 2 години

ГУМЕНИ ТРКАЛА

Непречено движење на сите површини

Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Ефикасна водена филтрација

На правосмукалките со водена филтрација не им требаат вреќички. Наместо тоа, тие имаат сад за прашина што треба да се наполни со вода пред употреба. За време на филтрацијата на воздухот вшмукан во правосмукалката, водата ги отстранува сите честички од прашина и други нечистотии. Затоа, филтрацијата со вода е начин за филтрирање во случај на суво чистење со правосмукалка – овие апарати не се наменети за вшмукување на течности (влажно усисување).

Не ги валкајте рацете

Садот за вода е лесен за празнење и за ракување. Одделете го садот од основата, отворете го и истурете ја водата.

Паметен систем за складирање

Правосмукалката има посебен држач за практично држење на папучата и цревото за вшмукување откако ќе завршите со чистење или кога правите пауза.

Најдобрите перформанси што можете да ги постигнете

Со исклучително мала потрошувачка на енергија, вашата правосмукалка има најдобри перформанси во својата класа на тврди подови и теписи. Филтрацијата на прав е над 99,98%. Исклучителните резултати ќе ве направат исклучително среќни, а вашиот дом ќе биде чист.

3 додатоци

Правосмукалката е опремена со сет од три дополнителни додатоци за полесно чистење на вашето домаќинство.

Автоматско намотување на кабелот

Автоматското намотување на кабелот, кое е стандардна опрема на Gorenje правосмукалките, автоматски ќе го врати кабелот во куќиштето на правосмукалката.

Основни информации

 • Тип на апарат: Правосмукалка
 • Тип на правосмукалка: Со водена филтрација на прашина
 • Вид на правосмукалка: За суво чистење
 • Материјал на куќиште: Пластично
 • Боја: Бела
 • Тип на цевка: Телескопска
 • Материјал на цевката: Алуминиум

Ефикасност

 • Моќ на всисување: 92 W
 • Проток на воздух: 20.2
 • Волумен на садот за прашина: 3 l

Управување

 • Управувачка локација: Контрола на апаратот
 • Регулирање на моќноста: Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување
 • Мек старт на моторот (SoftStart): Не
 • Индикатор за полна вреќичка: Не

Опрема

 • Број на додатоци: 3
 • Четка: Универзална четка
 • Рачка: Рачка
 • Ногарки: Гумирани тркалца
 • Број на тркала: 3
 • Приклучен кабел: Да
 • Додаток за оставање на цевката: Да
 • ХЕПА филтер: 2 ХЕПА филтри

Сигурност

 • Заштита од прегревање: Да
 • Заштита на куќиштето (Active Bumper): Не

Технички податоци

 • Дијаметар на цевката: 35 mm
 • Должина на телескопската цевка: 900 mm
 • Голем досег (кабел, црево и цевка): 9 m
 • Должина на приклучен кабел: 7000 mm
 • Бучност: 79 dB(A)
 • Ширина: 450 mm, Висина: 310 mm, Длабочина: 300 mm
 • Нето тежина на апаратот: 6 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 8.701 kg
 • Приклучна моќ: 800 W
SKU: ПРВО017 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 6 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…