,

GORENJE WNHPI94BS

Достапност:

На залиха


25.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Инвертер PowerDrive мотор
 • Машина за перење · GORENJE WNHPI94BS
 • Енергетска класа: B
 • Капацитет за перење: 9 kg
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 540 mm

 

INVERTERPOWERDRIVE
Забележлива моќност, висока ефикасност

Моќниот мотор е без четки, што отстрануваат механичко напрегање, триење или тежина. Резултатите се подобри, заштедите на моќност се повисоки и процесот на перење е забележливо потивок. Уште повеќе, векот на користење на уредот е подолг, исто така.

Решение за пријатен мирис на вашите алишта

Оваа програма обезбедува внатрешноста на машината за перење да остане совршено чиста и стерилна, овозможувајќи пријатен мирис на облеката. Перењето со прашок за перење на пониски температури може да води кон идеални состојби за развој на бактерии што за возврат би можело да предизвика непријатен мирис на вашите алишта. SterilTub работи со празен барабан и елиминира какви било бактерии од внатрешноста на машината.

Бебзедно за деца

За време на перењето, вратата останува заклучена, заштитувајќи го дури и најљубопитното дете од можноста тоа да ја отвори вратата. Како дополнителна заштита, контролната табла може да биде заклучена со притискање на специјална комбинација на копчиња, правејќи невозможно случајно да се сменат поставките.

Основни информации

 • Тип на апарат: Машина за перење
 • Енергетска ефикасност: B
 • Ефект на цедење: B
 • Ниво на бучност при центрифугирање dB(A): 76

Ефикасност

 • Капацитет за перење: 9 kg
 • Волумен на барабанот: 54 l
 • Број на вртежи на центрифугата: 1400 rpm
 • Drum type: RainDrop drum
 • Mотор: Инвертер PowerDrive мотор
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 174 kWh

Карактеристики

 • Сензори: Сензор за ниво на вода, сензор
 • Ладно перење: 15°C
 • Сад за дозирање: Сад за дозирање со три прегради
 • SteamTech: Да, грејач в када

 

Функции

 • Дополнителни функции: Одложен почеток, Исклучување на центрифугата, Предперење
 • Функција пареа: Да

Управување

 • Тип на екран: LED екран
 • Wi-Fi управување: Не
 • Одложен крај на перењето DelayEnd: Да
 • Осветлување на барабанот: Не
 • Копче за почеток: Старт / Пауза

 

Програми

 • Број на програми: 15
 • Основни програми: Памук, микс синтетика, Волна, Рачно перење,
 • Специјални програми: Дополнителна хигиена, Eco 40–60, Брзо 20′ минути, Кошули, Програма за спортска облека, PowerWash 59′
 • Дополнителни програми за перење: Плакнење/омекнување, Стерилизирање на барабанот, Центрифугирање/цедење

Сигурност

 • AquaStop: Aqua Stop
 • Заштита од прелевање: Да
 • Заклучување – заштита за деца (CDP): Да

Технички податоци

 • Ширина: 595 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 540 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 59,6 kg
 • Нето тежина на апаратот: 58 kg

 

 

 

 

 

 

 

SKU: ПЕ090015 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…