,

HAIER TUNDRA 18 PLUS SMART U50MEGFRA

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 5200W за греење / 5000W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -15°С до 43°С
  • Проток на воздух: 900m3
  • Ниво на бучава: до 44db

48.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 5200W за греење и 5000W за ладење, овој клима уред е перфектен избор за да го регулирате воздухот според вашите потреби. Со енергетска класа А++, придонесува за заштитата на животната средина и е штедлив, што истовремено значи помала потрошувачка на електрична енергија.

Работната температура на овој клима уред варира од -15°C до 43°C, обезбедувајќи стабилна температура во секој момент. Со проток на воздух од 900m3 ќе ви обезбеди ефикасно распределување на топлината или ладењето во секој дел од вашата просторија.

Овој клима уред со фреон R32 има ниво на бучава до 44db, што значи дека работи тивко, без пречки за вашата удобност. Идеален е за вашиот дом или канцелариски простор доколку сакате комфорт и тишина.

SKU: КЛИН0092 Категории ,
Бренд:: HAIER
Гаранција (во месеци)

60