-6%
,

TOSHIBA RAS-18J2KVSG-E SHORAI EDGE

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 6000W за греење / 5000W за ладење
  • Енергетска класа: А++
  • Работна температура: од -15°С до 46°С
  • Површина: до 60m2
  • Ниво на бучава: до 44db
  • Гаранција: 3 години

86.990 ден 92.990 ден

Нема на залиха

Спореди

Обезбедете си удобност и пријатна атмосфера во вашиот простор со овој клима уред со фреон R32. Со капацитет од 6000W за греење и 5000W за ладење, овој уред е перфектен избор за да ја регулирате температурата според вашите потреби. Со енергетска класа А++, овој инвертер клима уред е економичен и придонесува за заштитата на животната средина.

Работната температура варира од -15°C до 46°C, обезбедувајќи стабилна клима во секој дел од годината. Со способност да покрие површина до 60m2, овој клима уред е идеален за големи простории како дневни соби или канцелариски простори.

Исто така, поради нивото на бучава до 44db, можете да бидете сигурни дека пријатната температура ќе биде проследена и со тивок начин на фукнционирање, што дополнително допринесува за удобна атмосфера. Добивате и 3 години гаранција, што значи дека вашиот нов клима уред е заштитен и покрај одличните перформанси кои ги нуди!

SKU: КЛИН0125 Категории ,
Бренд:: TOSHIBA
Гаранција (во месеци)

12