-10%
,

GORENJE BM235ORAB

Достапност:

На залиха


18.990 ден 20.990 ден

На залиха

Спореди
 • Микробранова печка со грил · BM235ORAB
 • Начин на управување: Електронско управување
 • Функција SmartDisplay
 • Начин на поставување: Вграден
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 390 mm, Длабочина: 351 mm

 

АВТООДМРЗНУВАЊЕ

Едноставно и ефикасно одмрзнување

Сите микробранови печки Gorenje се издвојуваат со ефикасното одмрзнување кое рамномерно ќе го одмрзне секој длабоко замрзнат производ. Едноставно поставете го времето! Во зависност од моделот, постои опција за поставување на автоматско одмрзнување и по тежина. Сè што треба да направите е да ја поставите тежината и остатокот да го оставите на микробранова печка!

Паметен старт

Незаменливо брзо загревање

Овозможува брзо загревање на храната што се активира со еден допир. Лесно зголемете го времето за 30 секунди со уште едно притискање. Функцијата SmartStart ќе се покаже особено корисна кога едноставно не можете да го чекате вашиот топол оброк.

Автоматски програми

Програми за прилики кога не знаете како

Автоматските претходно поставувања овозможуваат поедноставно готвење на некои видови храна како пуканки, пилешки грутки, пица, тестенини итн. Треба само да го изберете типот на храната и да ја внесете тежината, а рерната автоматски ќе ги приспособи моќта и времетраењето на готвењето.

Еко режим

Заштеда на енергија

Во случај на продолжено отсуство или ако само сакате да бидете поеколошки, можете да го активирате режимот за штедење енергија во кој екранот е исклучен. Можете да заштедите до 40% енергија на мирување.

Заклучување за деца

Секогаш на безбедна страна

Рерната може едноставно да се заклучи за да се спречи ненамерна употреба.

Основни информации

 • Тип на апарат: Микробранова печка со грил
 • Линија: Gorenje by Ora-Ito 2
 • Боја: Црна
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: Рерна од не’рѓосувачки челик
 • Материјал на управувачката плоча: Стакло
 • Начин на отварање на вратата: Рачка
 • Начин на загревање: Кварцно

Ефикасност

 • Волумен: 23 l
 • Нивоа на моќност: 5
 • Број на меморирани програми: 8
 • Максимална моќност на микробрановата: 900 W
 • Моќност на инфра грејачот: 1200 W
 • Димензија на ротирачката чинија: 270 mm

Опрема

 • Ротациона решетка за грил: решетка за скара
 • Чинија што се врти: Ротирачка стаклена чинија

Сигурност

 • Заклучување за заштита од деца: Заклучување на контролен панел

Чистење

 • AquaClean функција: Не

Технички податоци

 • Бучност: 58 dB(A)
 • Ширина: 595 mm
 • Висина: 390 mm
 • Длабочина: 351 mm
 • Ширина на внатрешен простор: 348 mm
 • Висина на внатрешен простор: 213 mm
 • Длабочина на внатрешен простор: 334 mm
 • Ширина на просторот за монтажа макс.: 566 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Висина на просторот за монтажа макс.: 380 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 365 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 550 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 19,9 kg
 • Нето тежина на апаратот: 18 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

Карактеристики

 • Повеќе начини на готвење: Не
 • Автоматско мени: Да
 • Дефиниран старт: Да
 • Одмрзнување според време или тежина: Функција одмрзнување според тежината
 • Функција SmartDisplay: Да
 • Логичен избор: Да
 • Звучен сигнал: Да, нема можност за исклучување

Управување

 • Начин на управување: Команди на допир
 • Начин на управување: Електронско управување
 • Дисплеј за прикажување на времето: Да

 

Начини на загревање

 • Број на програми со грил: 2
 • Број на комбинирани опции на загревање: 2
 • Комбинирано греење: Микробранови + грил
 • Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија
 • Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HTV)

 

 

Тежина 18 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…