-16%
,

GORENJE BOS67371CLI

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A,
Електронски програмски тајмер
со аналоген дисплеј,
Начин на поставување: Вграден,
Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm

18.900 ден 22.500 ден

На залиха

Спореди

 

 • Електрична рерна · BOS67371CLI
 • Начин на поставување: Вграден
 • Енергетска класа: A
 • Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
 • Димензии: Ширина: 595 mm, Висина: 595 mm, Длабочина: 564 mm

 

ЕЛЕКТРОНСКИ ПРОГРАМСКИ ТАЈМЕР СО АНАЛОГЕН ДИСПЛЕЈ

Класичниот аналоген дизајн на електронскиот програмски тајмер е еден од украсните точки на линијата. Се одликува со сензор за часови и минути, а исто така ви овозможува да го програмирате одложеното време за почеток и завршување на готвењето. Часовникот сигнализира за да го означи крајот на процесот на готвење. Класичниот дизајн на часовникот со стрелки и облога во златна старинска боја го комплетира целокупниот дизајн на рерната.

Секогаш ладна врата на рерната

Вратата на рерната има двојно застаклување со рефлектирачки стакла. Затоа, надворешната страна на вратата на рерната е секогаш ладна. Безбедните и енергетски ефикасни врати овозможуваат рерната да постигне енергетска класа А-20%. Внатрешноста нема жлебови или рабови, што овозможува лесно чистење.

Совршен грил
Двоен грејач за рамномерно крцкава храна

Најдобри резултати за печење се постигнуваат со комбинација на голем и мал грејач, кога помалиот грејач се наоѓа во внатрешноста на поголемиот. Мудро позиционирање на грејачот обезбедува оптимална циркулација на топол воздух и носи одлични резултати за печење секој пат – така што храната е крцкава однадвор и мека одвнатре.

Extra Steam
Полесен начин за печење со пареа

Програмата ExtraSteam создава совршена средина за готвење со пареа, што гарантира дека вашиот леб добро ќе нарасне и ќе има крцкава кора. Сè што треба да направите е да ставите малку вода во плитка тава, да ја изберете програмата ExtraSteam и да ја оставите рерната да го направи остатокот.

Aqua Clean
Едноставно  чистење

 

AquaClean нуди голема помош за чистење на шуплината на рерната. Сè што е потребно е да налеете половина литар вода во плех и да го вклучите AquaClean после секое печење. За само 30 минути резултатите се видливи на целата површина и на тавите за печење. Дамките и маснотиите се омекнуваат и лесно може да се избришат.

Ait Fry
За здрави уживања

Сега можете да ја имате крцкавоста и вкусноста на пржената храна без дополнителни калории. Овој метод на исклучително интензивно печење со топол воздух не бара маснотии за да се обезбеди совршено вкусна крцкава златна кора. Во комбинација со специјален перфориран плех за печење, (во зависност од моделот), кој совршено го капсулира садот наоколу, ќе постигнете уште подобри резултати. Погоден за мали парчиња месо, риба, зеленчук и претходно подготвени замрзнати производи, како помфрит и пилешки грутки.

Функција за пица
Најдобрата пица во градот

Оваа програма со подесување на температура за печење до 300o C е специјално дизајнирана да ви помогне да ја испечете совршената пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.

Home Made Technology

Иновативниот внатрешен дизајн на рерната со паметно поставување на грејачот PerfectGrill ги имитира традиционалните печки на дрва. Ефективната циркулација на топол воздух доведува до рамномерна дистрибуција на топлина и супериорни резултати при печењето. Целосно растегливите телескопски водилки го прават поставувањето на листовите за печење во рерната многу поедноставно и овозможуваат одличен преглед на процесот на печење.

Gentle Bake
За супер нежна и сочна храна

Оваа функција е за нежно, бавно и рамномерно печење. На овој начин, влагата се затвора внатре и храната останува супер нежна и сочна. Погоден за подготовка на месо, риба или пециво на едно ниво.

Home Made Shape
Рамномерно се пече секој пат

Печките Gorenje се добро познати по нивната иновативна заоблена празнина, која е нивна карактеристична карактеристика долги години. Обликот HomeMade е инспириран од традиционалните печки за горење на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите. Сега, формата HomeMade е целосно обновена и протокот на воздух е усовршен поради новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на отворите за вентилација. Затоа температурата е стабилна низ целата рерна. Никогаш повеќе нема да ви се запалат садовите од едната, а од другата потпечени.

Big Space – Волумен 77 l

Подготвени за XXL рецепти? Иновативното дизајнерско решение овозможува поголем ентериер, а ширината на рерната е целосно искористена. Има повеќе простор на секој сад за печење и супериорната технологија обезбедува храната да се готви рамномерно на сите нивоа.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Електрична рерна
 • Тип на рерната: Мултисистемска
 • Линија: Classico
 • Енергетска класа: A
 • Боја: Беж
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: ECO Email (рерна и плехови)
 • Шарка на вратата: Класична шарка на вратата
 • HomeMade Plus облик на рерната: Да

Карактеристики

 • Осветлување на рерната: Горе
 • Рамна површина на вратата од рерната: Внатрешна стаклена површина на вратата која лесно се отстранува
 • Горен грејач: Не
 • Совршен грил (PerfectGril): Да
 • ExtraSteam: Да
 • SuperSize: Да

Опрема

 • Водилки за тави: 1 х жичани водилки
 • Плехови: Длабока емајлирана тава за печење, Плитка емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната: 1
 • Сонда за месо (MeatProbe): Не

Ефикасност

 • Употреблив волумен на рерната: 77 l
 • Максимална температура на рерната: 300 °C
 • Максимална површина на тавата за печење: 1360 cm²

Сигурност

 • Врата: Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор
 • Температура на вратата на рерната: Compact Door
 • Термоелектричен осигурувач со автоматско исклучување: Да
 • Вентилатор за ладење: Дополнително динамичко дладење на рерната DC+

Управување

 • Регулирање на температурата: Механичко управување
 • Тајмер: Електронски програмски тајмер со аналоген дисплеј
 • Облик на копчињата: Ергономски

Начини на загревање

 • Програми: Брзо загревање (FastPreheat)
 • Програми: Горен и долен грејач со вентилатор
 • Програми: Голем инфра грејач со вентилатор
 • Програми: Печење на топол воздух (AirFry)
 • Програми: Кружен грејач со пареа
 • Програми: Долен и горен грејач со пареа
 • Програми: Голем инфра грејач
 • Програми: GentleBake
 • Програми: Функција за пица
 • Програми: Печење замрзнати јадења (FrozenBake)
 • Програми: Одмрзнување (Defrost)
 • Програми: Чистење со AquaClean функција
 • Програми: Осветлување на рерната

 

Технички податоци

 • Потрошувачка на електрична енергија (Вентилаторска): 0.821 kWh
 • Приклучна моќ: 3.5 kW
 • Ширина: 595 mm
 • Висина: 595 mm
 • Длабочина: 564 mm
 • Ширина на просторот за монтажа макс.: 564 mm
 • Ширина на просторот за монтажа мин.: 560 mm
 • Висина на просторот за монтажа макс.: 600 mm
 • Висина на просторот за монтажа мин.: 590 mm
 • Длабочина на просторот за монтажа мин.: 550 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 30,3 kg
 • Нето тежина на апаратот: 28,3 kg
 • Приклучна моќ: 220-240 V

 

Тежина 28 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…