-12%
,

GORENJE GE5A21SH

Достапност:

На залиха


Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 500 mm, Висина: 850 mm,
Енергетска класа: A

14.990 ден 16.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Електричен шпорет · GE5A21SH
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 500 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 594 mm
 • Енергетска класа: A

ФУНКЦИЈА ЗА ПИЦА – Најдобрата пица во градот

Оваа програма со прилагодлива температура за печење до 300°C е специјално дизајнирана да ви помогне да печете совршена пица, фокача, леб и слични печени деликатеси.

Рамномерно печено секогаш

Gorenje рерните се добро познати по нивниот иновативен заоблен ентериер, што е нивна препознатлива одлика многу години наназад. HomeMade обликот е инспириран од традиционалните фурни на дрва и обезбедува подобра циркулација на воздухот во споредба со конкурентите.Сега HomeMade обликот е целосно редизајниран и протокот на воздух е усовршен благодарение на новиот дизајн на грејачот и подобрената дистрибуција на вентилација. Затоа, температурата е стабилна низ целата рерна.Никогаш повеќе нема да ви изгори јадењето од едната страна и да не се испече од друга страна.

Едноставно чистење

AquaClean е од голема корист при чистење на внатрешноста на рерната. Сè што треба да направите е да наполните половина литар вода во садот за печење и да ја вклучите опцијата AquaClean по секое користење на рерната. За само 30 минути, резултатот ќе биде видлив на сите површини и садови за готвење. Дамките и маснотијата ќе омекнат и ќе можат едноставно да се избришат.

Двоен грејач за рамномерно крцкава храна

Најдобри резултати за печење се постигнуваат со комбинација на голем и мал грејач, кога помалиот грејач се наоѓа во внатрешноста на поголемиот. Мудро позиционирање на грејачот обезбедува оптимална циркулација на топол воздух и носи одлични резултати за печење секој пат – така што храната е крцкава однадвор и мека одвнатре.

Навистина отпорен, а ултра мазен

Квалитетот и типот на емајлот се многу важни за чистење на рерната. SilverMatte е високоотпорен материјал, кој поднесува екстремни температури и пиролитичко чистење на 500˚C. Доколку земеме предвид дека материјалот нема микропори, им овозможува на рерната и на тавите да бидат потполно отпорни на највисоки температури, на микробранови или пареа. Трислојната внатрешност на рерната овозможува одлична рефлексија на топлината и дополнителна изолација. Воедно, ги елиминира микроорганизмите и остварува стерилна и безбедна средина во рерната.

XXL тави кои се вклопуваат во секоја рерна

Пространите рерни овозможуваат приготвување на повеќе храна – не само поради рамномерната циркулација на воздухот на сите нивоа, туку и поради ширината на тавите од 46cm во стандардните и компактните рерни. Инвентивните решенија овозможуваат повеќе простор во секоја тава, а супериорната void технологија помага за рамномерно печење на храната на сите нивоа.

 

Основни информации

 • Тип на апарат: Електричен шпорет
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A
 • Боја: Сива
 • Тип на плоча: Електрична плоча за готвење
 • Материјал на управувачката плоча: Лакиран метал
 • Врата: Стаклена контролна плоча
 • Матерјал на внатрешноста на рерната: SilverMatte
 • Материјал на поклопецот: Стакло
 • Шарка на вратата: Класична шарка на вратата
 • HomeMade облик на рерната: Да

Ефикасност

 • Употреблив волумен на рерната: 68 l
 • Тип на рерната: Конвенционална
 • Максимална површина на тавата за печење: 1260 cm²

Управување

 • Облик на копчињата: Ергономски копчиња

Површина за готвење

 • Зона за готвење напред лево: За брзо готвење
 • Ø лево напред (mm): 180
 • Моќност на зоната за готвење лево напред: 2000 W
 • Зона за готвење десно напред: Нормална
 • Ø десно напред (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење десно напред: 1000 W
 • Зона за готвење лево назад: Нормална
 • Ø лево назад (mm): 145
 • Моќност на зоната за готвење лево назад: 1000 W
 • Зона за готвење десно назад: Нормална рингла со ограничување на температурата
 • Ø десно назад (mm): 180
 • Моќност на зоната за готвење десно назад: 1500 W

Програми:

 • Долен и горен грејач, Долен грејач, Мал инфра грејач, Голем инфра грејач, Функција за пица, Чистење со AquaClean функција
 • Карактеристики
 • Осветлување на рерната: Назад
 • Горен грејач: Не
 • Совршен грил (PerfectGrill): Да

Опрема:

 • Водилки за тави: Водилки на извлекување
 • Скара со мотор: Не
 • Плехови: Длабока емајлирана тава за печење
 • Решетка на рерната: 1
 • Сонда за месо (MeatProbe): Не
 • Крст за поддршка на сад: Не
 • Филтер за маснотии: Не

Сигурност

 • Врата: Двојно застаклена компактна врата со еден температурен дефлектор
 • Температура на вратата на рерната: Compact Door
 • Сигурносно заклучување на вратата: Не
 • Сигнализација на преостаната топлина: Не

Технички податоци

 • Потрошувачка на енергија: 0.8 kWh
 • Приклучна моќ: 8.3 kW
 • Ширина: 500 mm, Висина: 850 mm, Длабочина: 594 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 43.3 kg
 • Нето тежина на апаратот: 40.1 kg
SKU: ШПЕЛ0004 Категории , Ознаки: ,
Бренд:: GORENJE
Тежина 40 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…