-10%
,

GORENJE HBX804VS

Достапност:

Нема на залиха


Моќност на моторот (max): 800 W,
DC мотор за економична употреба
и долготрајност, Капацитет н
а садот за мешање и месење: 0.8 l,
Капацитет на садот за сечкање: 0.5 l

3.150 ден 3.490 ден

Нема на залиха

Спореди

 

 • Моќност на моторот (max): 800 W
 • DC мотор за економична употреба и долготрајност
 • Капацитет на садот за мешање и месење: 0.8 l
 • Капацитет на садот за сечкање: 0.5 l
 • Гаранција: 2години

ВАРИО КОНТРОЛА – Точно прилагодлива брзина

Бавното палење на моторот и системот Vario Speed ​​за прецизно прилагодување на брзината ќе овозможат мешање на вашата храна до точната конзистентност што сте ја замислиле. Брзината на ротација на сечилото се контролира со едно копче: колку подлабоко го притиснете, толку побрзо ќе се ротираат сечилата.

Еден од најмоќните и најефикасните рачни блендери на пазарот прави лесна работа на сосови, смути и супи. HBX804VS нема проблеми да го напојува замрзнатото овошје за да направи смути или густ зеленчук за да создаде кадифена супа. Неговиот тежок доверлив мотор е многу енергетски ефикасен и дизајниран за долг век на траење.

Лесно за складирање

Држачот ќе се погрижи апаратот никогаш да не ви биде на патот во кујната. Сите прилози ќе се складираат на едно место, брзо и лесно достапни кога ќе ви требаат. Бидејќи апаратот нема да се чува во шкаф, сигурно ќе го користите почесто.

Лесен начин до исклучителни пиреа, сосови, смути, супи

Висококвалитетниот нож со четири сечила е дизајниран за оптимално мешање на вашите состојки. Капакот на сечилото е доволно длабок за да спречи прскање на храната за време на мешањето. Додатокот за мешање лесно се отстранува за лесно чистење.

Секогаш при рака

Користете го сецкото за ефикасно сечкање овошје, зеленчук, билки и јаткасти плодови или за да направите вкусен сос или натопување. За полесно следење на рецептот, садот има мерни знаци. Волуменот на садот за сечкање е 0,5 l.

Потребно е едно движење за да се закачи матењето на единицата за блендер и само неколку секунди за да се измати малку крем или да се изматат белките. Прикачен е и висок сад со мерни ознаки и волумен од 0,8 l.

Основни информации

 • Тип на апарат; Рачен блендер
 • Материјал на куќиште: Нерѓосувачки челик
 • Тип на сечилото за сечкање: Ефикасно четиристрано сечило
 • Тип на моторот: DC мотор за економична употреба и долготрајност

Ефикасност

 • Моќност на моторот (max): 800 W
 • Приклучна моќ: 800 W
 • Капацитет на садот за мешање и месење: 0.8 l
 • Капацитет на садот за сецкање: 0,5 l

Управување

 • On/off копче: Вклучување со притискање на копче
 • Регулирање на брзината со копче: Да
 • Пулсно работење за пократки циклуси на мешање: Не
 • Едноставно прицврстување на додатокот: Прицврстување со навртување

Карактеристики

 • Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење: Да
 • Лесно чистење: Да
 • Едноставна употреба: Да
 • Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање: Да
 • Пригоден за подготовка на каши: Да

Додатоци

 • Додаток блендер: Додаток за сецкање, Додаток за миксање, Сад за миксање, Сецко со сад, Постоље
 • Сад за миксање: Сад за мерење со капак, погоден за складирање храна:Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 1100 mm
 • Ширина: 60 mm, Висина: 430 mm, Длабочина: 80 mm
 • Нето тежина на апаратот: 2,1 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 2,9 kg
SKU: СИБЛ0018 Категории ,
Бренд:: GORENJE
Тежина 2 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…