-6%
,

GORENJE R619FEW5

Достапност:

Нема на залиха


Енергетска класа: A+,
Вкупен нето капацитет: 398 l,
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm

28.990 ден 30.990 ден

Нема на залиха

Спореди
 • Енергетска класа: A+
 • Вкупен нето капацитет: 398 l
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm

BIGCAPACITY – Поголем капацитет за складирање

Поголемиот капацитет за складирање ги одразува трендовите во модерното ладење. Тоа е најдоброто решение за складирање на големи количини храна доколку организирате голема забава или голема вечера со вашите најблиски. Поголемиот капацитет овозможува подобра организација на вашата храна, обезбедувајќи подобар преглед на она што е на залиха, што исто така резултира со помалку отпадоци од храна. Складирањето повеќе храна значи и поретко купување и повеќе време за себе.

Еднаква температура во фрижидерот

Подобрениот систем за вентилација работи според принципите на динамично ладење, одржувајќи рамномерна температура низ целиот фрижидер. Благодарение на овој систем на работа, DynamicCooling придонесува за заштеда на енергија и спаѓа во категоријата „зелени“ карактеристики.

Беспрекорно чисто

Благодарение на иновативниот дизајн и сјајната мазна внатрешна обвивка, комбинираните GardenFresh фрижидери до Gorenje се исклучително лесни за чистење, што гарантира дека храната останува здрава и безбедна.

Заштеда на енергија

Во случај на подолго отсуство или годишен одмор, фрижидерот може да се постави да работи во режим на заштеда на енергија (EcoMode) бидејќи вратата на фрижидерот е постојано затворена.

Ефикасно осветлување кое обезбедува добра транспарентност

ЛЕД осветлувањето во фрижидерот овозможува одлично и исклучително ефикасно осветлување. Корисниот век на траење е триесет пати подолг во споредба со класичното светло и заштедува до десет пати повеќе електрична енергија.

Slot in Нема ограничувања за отворање на вратата

Поради функционалноста за отворање на вратата на фрижидерот под прав агол, сите полици и канти може целосно да се извлечат. Ова решение е идеално за фрижидери поставени на страничен ѕид или во непосредна близина на работна плоча или друг уред.

Основни информации

 • Тип на апарат: Ладилник
 • Начин на поставување; Самостоен
 • Линија: Essential линија
 • Енергетска класа: A+
 • Боја на апаратот: Бела
 • Боја на врата: Бела
 • Врата: Лакирана
 • Отворање на врата: Лево/десно отворање на врата
 • Број на врати: 1
 • Основа: 2 тркалца/2 прилагодливи ногарки
 • Климатска класа: Субнормална, Нормална, Суптропска

Ефикасност

 • Вкупен нето капацитет: 398 l
 • Вкупен бруто капацитет: 400 l
 • Волумен на разладниот дел: нето: 398 l
 • Волумен на разладниот дел: бруто: 400 l
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 145 kWh

Управување

 • Дисплеј: Не
 • Начин на управување: Електронско управување
 • Индикатор за отворена врата: Без аларм и говорна порака
 • Регулација на температура: Не
 • Одмрзнување: Автоматски

Карактеристики

 • Брзо ладење: Да
 • DynamiCooling ладење: Yes
 • Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење): Не
 • Меморирање во случај на прекин на електрична енергија: Не
 • Штедлива програма (EcoMode): Да

Опрема во фрижидерскиот дел

 • Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач, Сад за шишиња без држач
 • Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата
 • Вентилатор за ладење: Да
 • Осветлување на фрижидерот: Странично ЛЕД светло
 • Број на стаклени полици: 6
 • Број на стаклени полици: 7
 • Сад за јајц: 1/6

Технички податоци

 • Slot-in:Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк: Ширина 60 cm
 • Бучност: 36 dB(A)
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Разладувачка течност: R600A
 • Тип на монтажа: Дозволено
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Страничен кондензатор
 • Број на независни системи за ладење: 1
 • Ширина: 595 mm, Висина: 1850 mm, Длабочина: 663 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 62 kg
 • Нето тежина на апаратот: 60 kg
SKU: ФР600031 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 60 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…