-6%
,

GORENJE K17WII

Достапност:

На залиха


1.590 ден 1.700 ден

На залиха

Спореди

 

 • Волумен на садот : 1.7 l
 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода
 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот
 • Автоматско исклучување
 • Гаранција: 2 години

ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ОД 1,7 ЛИТРИ – Врела вода за повеќе пијалаци

Капацитетот на бокалот за вода од 1,7 литри ќе ви овозможи еднаш да зовриете вода, а сите членови на семејството ќе можат истовремено да пијат топли напитоци. Совршен асистент дури и кога имате куп пријатели кои доаѓаат во посета.

Филтер против бигор – Отстранлив и се мие

Бокалите за вода на Gorenje имаат одличен систем против бигор кој лесно се отстранува и чисти. Филтерот исто така ви помага да истурите вода од котелот без капење.

Основни информации

 • Тип на апарат: Бокал за греење вода
 • Материјал на куќиште: Пластика + метал

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 1850 – 2200 W
 • Волумен на садот: 1.7 l

Управување

 • On/off копче: Оn/Off копче
 • Индикатор за работење: Црвен индикатор за работа
 • Регулирање на температурата: Не
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Да

Карактеристики

 • Ротација 360°: Да
 • Автоматско исклучување: Да
 • Двојно дно: Не
 • Едноставно отворање на капакот: Копче

Опрема

 • Филтер против бигор кој се отстранува: Отстранлив
 • Термостат: Аналоген

Сигурност

 • Заштита од прегревање и од работа без вода за безбедна употреба и подолг век на траење на апаратот: Да
 • Сигурносен систем: Да
 • Заклучување на капакот: Да

Додатоци

 • Складирање на кабелот за напојување: Простор за сместување на кабелот
 • Ногарки за стабилност: Гумена подлога на садот за поголема стабилност
 • Основа: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 750 mm
 • Ширина: 210 mm, Висина: 210 mm, Длабочина: 160 mm
 • Нето тежина на апаратот: 0,701 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1 kg

 

SKU: СИБО054 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

24

Вие исто така би сакале…