,

GORENJE SIH2200BBC

Достапност:

На залиха


Моќност на грејачот: 2200 W,
Сад за вода: 0.28 l,
Регулирање на температурата:
Аналоген, Индикатор на температура,
Подлога на пеглата: Керамика

2.300 ден

На залиха

Спореди
 • Моќност на грејачот: 2200 W
 • Сад за вода: 0,28 l
 • Регулирање на температурата: Аналоген
 • Индикатор на температура
 • Подлога на пеглата: Керамика
 • Гаранција: 2 години

КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА 280 ML

Нема потреба да се надополнува

Големиот резервоар за вода од 280 ml ја намалува потребата за полнење вода. На овој начин ќе потрошите помалку време и ќе уживате во поефикасен начин на пеглање.

Ефикасен начин за отстранување на бигорот

Лесен и ефикасен начин за отстранување на бигорот од вашата пегла. Добро е да се има предвид дека не може целосно да се спречи, но со редовно чистење ќе можете без прекин да пеглате подолг временски период.

Супер глатко лизгање

Како добар спроводник на топлина, керамичкиот слој помага да се дистрибуира топлината рамномерно по целата површина. Затоа, пеглањето ќе биде непречено и ефективно. Исто така го спречува лепењето на ткаенината на подлогата при високи температури и го елиминира целиот статички електрицитет. Долготрајното и непречено лизгање ќе овозможи и подобро искуство со пеглање.

Приклучен кабел долг 2,5 m за поголема удобност

Можете лесно да се движите од еден до друг агол на собата и да најдете удобно место за пеглање. Продолжениот кабел за поврзување ќе ви овозможи да гледате телевизија или да бидете во тек со настаните, дури и додека ги извршувате домашните работи.

Го продолжува животот на вашата пегла

Оваа исклучително важна функција го продолжува работниот век и ја подобрува ефикасноста на вашата пегла. Оставете ја пеглата да се загрее на висока температура и притиснете го копчето „самочистење“. На жешка површина одвнатре ќе се ослободи голема количина вода за да се отстрани вагата или нечистотијата од водата. Доколку е потребно, повторете ја оваа постапка додека водата што се ослободува низ млазниците не биде совршено чиста.

Ротација од 360° за безбедно и без напор искуство

Ќе најдете кабел за напојување сместен на централната линија на пеглата, кој лесно се ротира во која било насока. Опцијата за ротација од 360° ќе ви помогне слободно да ротирате, да пеглате лево и десно или да се вртите наоколу. Вашето искуство со пеглање ќе биде безбедно и без напор.

Основни информации

 • Тип на апарат: Пега на пареа

Ефикасност

 • Моќност на грејачот: 2200 W
 • Сад за вода: 0,28 l
 • Нивоа на моќност: 3
 • Постојана пареа: 30
 • Ударна пареа (g/min): 90

Управување

 • Регулирање на температурата: Аналоген
 • Индикатор на температура: Да
 • Индикатор за работење: Портокалова
 • Индикатор за ниско ниво на вода: Да

Карактеристики

 • Подлога на пеглата: Perfect Glide површина за пеглање
 • Систем против создавање на бигор: Да
 • Систем против капење: Да
 • Вертикално пеглање за осетливи алишта: Да
 • Суво пеглање: Да
 • Пеглање со сува пареа: Да
 • Функција прскање: Да
 • Вртење на приклучниот кабел: 360 °
 • Отвор со капак: Стандардна

Додатоци

 • Сад за дозирање вода: Да

Технички податоци

 • Должина на приклучен кабел: 2100 mm
 • Ширина: 133 mm, Висина: 145 mm, Длабочина: 320 mm
 • Нето тежина на апаратот: 1,3 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 1,5 kg

 

Тежина 1 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

12

Вие исто така би сакале…