-13%
,

FAVORIT 24K SUPER INV. NORDIC -20

Достапност:

Нема на залиха


  • Клима уред со фреон R32
  • Капацитет: 7040W за греење / 6740W за ладење
  • Енергетска класа: A++
  • Работна температура: од -20°С до +46°С
  • Површина: до 70m2
  • Проток на воздух: 1050m3
  • Гаранција: 5 години

45.490 ден 52.490 ден

Нема на залиха

Спореди

Со капацитет од 7040W за греење и 6740W за ладење, овој клима уред ги ќе ги исполни вашите потреби за удобност и комфорт во секое време на годината. Со енергетска класа A++, оваа инвертер клима е исклучително ефикасна во употребата на енергија, што значи дека потрошувачката на електрична енергија е помала за разлика од традиционалните клима уреди.

Овој клима уред е дизајниран да функционира при широк температурен опсег, од -20°C до +46°C, обезбедувајќи ви стабилна температурна контрола во секое време. Протокот на воздух од 1050m3 осигурува ефикасно распределување на топлината или ладењето во вашиот простор, обезбедувајќи ви оптимални услови за удобност.

Дополнително, добивате и 5 години гаранција!

SKU: КЛИН0124 Категории , Ознака:
Бренд:: FAVORIT
Гаранција (во месеци)

12