,

GORENJE FH21FPW

Достапност:

На залиха


Енергетска класа: A+,
Вкупен нето капацитет: 198 l,
Начин на поставување: Самостоен,
Ширина: 802 mm, Висина: 854 mm

15.990 ден

На залиха

Спореди

 

 • Хоризонтален замрзнувач · FH21FPW
 • Енергетска класа: A+
 • Вкупен нето капацитет: 198 l
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Димензии: Ширина: 802 mm, Висина: 854 mm, Длабочина: 559 mm
 • ГАРАНЦИЈА: 5 ГОДИНИ

 

FREEZEPROTECT -15°C
Оптимални перформанси дури и при ниски температури

Големиот студ веќе не претставува проблем бидејќи овој замрзнувач ќе работи совршено дури и при ниски температури до -15°C, што го прави совршен избор за гаражи и подруми.

Издржливи тркала
Едноставно поместување

Четирите издржливи тркала во комбинација со пригодните странични рачки овозможуваат лесно движење на замрзнувачот.

Заклучување
Безбедно складирање

Некои модели имаат брави, што е погодно ако замрзнувачот е инсталиран надвор од станбената единица.

Основни информации

 • Тип на апарат: Хоризонтален замрзнувач
 • Начин на поставување: Самостоен
 • Линија: Primary линија
 • Енергетска класа: A+
 • Боја на апаратот: Бела
 • Боја на врата: Бела
 • Врата: Лакирана
 • Основа: 4 тркалца
 • Број на ѕвездички: 4
 • Климатска класа: Субнормална, Нормална, Суптропска, Тропска

Карактеристики

 • Заштита од замрзнување (FreezeProtect -15°C): Да

Опрема:

 • Сад за мраз: Не
 • Простор за замрзнување: 2 корпи
 • Осветлување на просторот за замрзнување: ЛЕД осветлување на капакот
 • Заклучување на вратата: Да

Ефикасност

 • Вкупен нето капацитет: 198 l
 • Вкупен бруто капацитет: 198 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: нето: 198 l
 • Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто: 198 l
 • Издржливост при прекин на електрична енергија: 34 h
 • Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 221 kWh

Управување

 • Начин на управување: Механичко управување
 • Индикатор за отворена врата: Без аларм и говорна порака
 • Регулација на температура: Да
 • Одмрзнување на змрзнувачот: Рачно нагодување

Технички податоци

 • Разладувачка течност: R600A
 • Скриен кондензатор во куќиштето на апаратот: Да
 • Број на компресори: 1 компресор
 • Ширина: 802 mm, Висина: 854 mm, Длабочина: 559 mm
 • Бруто тежина на апаратот: 32 kg
 • Нето тежина на апаратот: 30 kg
 • Приклучна моќ:220-240 V
SKU: ЗА210003 Категории , Ознака:
Бренд:: GORENJE
Тежина 30 кг
Баркод

КГ

Гаранција (во месеци)

60

Вие исто така би сакале…